Bizi Arayın: +90 212 249 94 97


Prova Mankeni

PROVA MANKENİ

Hazır giyim firmaları tarafından son yıllarda sıkça tercih edilen ve başvurulan mesleklerden biri de, canlı prova mankenliğidir. Eskiden cansız mankenler üzerinde giysi provaları ve tadilatları yapılırken, günümüzde hataları minimuma indirmek adına canlı mankenler kullanılmaya başlanmıştır. Ulusal ve uluslararası düzeyde ticaret yapan firmalar, part-time ve full time prova mankenleri çalıştırarak, istedikleri beden ölçüsünde üretim yapabilmekteler.

Prova mankenliği için net bir kriter olmamakla birlikle, firmalardan gelecek olan talepler doğrultusunda fiziksel özellikler şekillenmektedir. Bunun nedeni de, hemen her firmanın farklı standartlarda üretim yapmasıdır. Firmanın modelistlerince hazırlanan kalıplara uygun ölçülerde manken bulunur. Mankenin bizzat giyerek prova ettiği, sunumunu gerçekleştirdiği giyside bir hata olup olmadığı anlık olarak görülmüş olur. Hata varsa, ürün seri üretime girmeden önce bu hata düzeltilir.

Türkiye’nin dört bir tarafından prova mankeni talebi gelebilmektedir. Afro Ajans olarak, doğru firmalar ve doğru adayları buluşturmak için büyük hassasiyet göstermekteyiz.

İstanbul Prova Mankeni
İzmir Prova Mankeni

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*