Bizi Arayın: +90 212 249 94 97


Manken

MANKEN

Manken denildiği zaman öncelikle podyum mankeni zihinlerde canlanmaktadır. Kendisine verilen kıyafet ve aksesuarları hakkıyla taşıyan, taşıdığı ürünün bütün özelliklerini ortaya çıkartan ve ürüne dikkat çekmeyi başaran kişilere MANKEN demekteyiz.

Afro Ajans olarak, moda çalışmalarında görevlendirilmek üzere, ihtiyaca uygun mankeni bularak, firmalarla buluşturmakta ve sektörde istihdama katkı sağlamaktayız. Ama acaba herkes manken olabilir mi?

Aslında bu sorunun cevabını elbette siz de biliyorsunuz: HAYIR. Herkes Manken olamaz. Çünkü mankenlik görüldüğü kadar basit bir iş olmamakla birlikte, sahne dünyasında kalıcı iz bırakmak isteyenlerin çok ciddi eğitimlerden geçtiği bir meslektir. Manken sadece üzerine kıyafeti geçirip podyumda yürüyen kişi değildir. Kıyafetlerin sunumunu etkili ve çarpıcı bir biçimde yapmak, her mekan da havada çalışabilmek, defilenin tüm provalarına katılmak ve talimatları eksiksiz uygulamak da mankenin görevleri arasında yer alır.

Tüm bu görevlerin bilincinde olmanın yanı sıra, manken olmak için belirli fiziksel kriterleri de taşıyor olmak gerekir. Örneğin kadınlarda 1.70 erkeklerde ise 1.80 minimum boy koşulunu karşılıyor olmak ve iyi bir görünüme sahip olmak öncelikle şartlardan biridir. Diğer şartlar ise hitap edilecek kesime göre değişiklik gösterebilir. Zira bazı firmalar çocuk manken isterken, bazıları da büyük beden manken talebinde bulunabilmektedirler. Bu tamamen sektördeki talebe göre şekillenmektedir.

Siz de gerekli şartları taşıdığınıza inanıyorsanız ve mankenlik mesleğini kendinize gelecek olarak çizmek, podyumların ışıltılı dünyasına adım atmak isterseniz, afroajans.com web sitemizdeki başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Manken ve manken ajansi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*