Bizi Arayın: +90 212 249 94 97


FUAR HOSTESİ

Fuar alanlarında kiralamış olduğunuz standınızı, ofisiniz gibi düşünün. Ofisinizin temel taşı, elbette asistanınızdır. Fuar Hostesi de sizin fuar sürecinde asistanınız olacaktır. Başlıca görevi, müşterileri ve ziyaretçileri güleryüzle karşılamak, standın düzen ve tertibine dikkat etmek, misafirlere ikramda bulunmak, sorulan sorulara yanıt vermek ve firma imajını temsil etmektir.

Tıpkı ofisteki sekreteriniz gibi, standınızın ziyaretçilerinin bilgilerini kaydetmek de, isteğiniz doğrultusunda hostesin görevidir.

Stand hostesliğinde olmazsa olmaz denilebilen kriterleri yukarıda saydık. Bunun dışında firmaların isteği doğrultusunda şekillenen yeni kriterler ortaya çıkmaktadır. Yabancı dil düzeyi, eğitim seviyesi, fiziksel yapı, giyim tarzı gibi talepler, firma sahiplerince önceden ilgili hostese iletilmiş olmalıdır. Firmaların katılmış oldukları fuar, kongre ve benzeri organzasyonlarda en önemli yardımcıları olan Fuar Hostesleri, Afro Ajans titizliği ile seçilmekte ve firmanın profiline en uygun adaylar gönderilmektedir.

İstanbul Fuar Hostesi, Ankara Fuar Hostesi , İzmir Fuar Hostesi , Antalya Fuar Hostesi Adana Fuar Hostesi  ve bir çok ilerimizde başarili organizasyon ve fuar hostesliği yapmış ajans…

TERCÜMAN HOSTES

 

Tercüman Hostes, daha yeni yeni popülerlik kazanan bir meslek olup, fuarlarda ve benzer etkinliklerde büyük talep gösterilen bir hizmettir. Tercüman Hosteslik, adından da anlaşılacağı üzere hem tercümanlık hem de hostesliği birleştiren yepyeni bir branştır.

Firmaların fuar alanlarında açmış oldukları standlarda görev alan Tercüman Hostesler, yabancı misafirler ve firma yetkilileri arasında köprü görevi görmektedirler. Bilmediği dillerde firma sahiplerine yardımcı olan, tercümanlık hizmeti veren, dış görünüşü ile dikkat çekici, misafirlerin gözüne hitap eden, aynı zamanda ikramlık hazırlaması ve sunumunda da yardımcı olan görevlilerdir.
İstanbul Tercüman Hostesi
Devamını oku…

PROVA MANKENİ

Hazır giyim firmaları tarafından son yıllarda sıkça tercih edilen ve başvurulan mesleklerden biri de, canlı prova mankenliğidir. Eskiden cansız mankenler üzerinde giysi provaları ve tadilatları yapılırken, günümüzde hataları minimuma indirmek adına canlı mankenler kullanılmaya başlanmıştır. Ulusal ve uluslararası düzeyde ticaret yapan firmalar, part-time ve full time prova mankenleri çalıştırarak, istedikleri beden ölçüsünde üretim yapabilmekteler.

Prova mankenliği için net bir kriter olmamakla birlikle, firmalardan gelecek olan talepler doğrultusunda fiziksel özellikler şekillenmektedir. Bunun nedeni de, hemen her firmanın farklı standartlarda üretim yapmasıdır. Firmanın modelistlerince hazırlanan kalıplara uygun ölçülerde manken bulunur. Mankenin bizzat giyerek prova ettiği, sunumunu gerçekleştirdiği giyside bir hata olup olmadığı anlık olarak görülmüş olur. Hata varsa, ürün seri üretime girmeden önce bu hata düzeltilir.

Türkiye’nin dört bir tarafından prova mankeni talebi gelebilmektedir. Afro Ajans olarak, doğru firmalar ve doğru adayları buluşturmak için büyük hassasiyet göstermekteyiz.

İstanbul Prova Mankeni
Devamını oku…

FOTOMODEL

Ürün tanıtımı, sanat çekimleri gibi pek çok etkinlikte objektif karşısında kendisinden beklendiği gibi etkili ve dikkat çekici biçimde poz verme yeteneğine sahip kişilere fotomodel yada kısaca model denir. Modellerin tüm vücutlarını kullanarak poz verdikleri gibi, kısmi olarak da poz vermeleri gerekir. Örneğin bir ayakkabı firması sadece ayak modeli ararken, bir kozmetik firması ise ellerle ilgili bir ürününün tanıtılmasını isterken sadece el modeli kullanılmasını isteyebilir. Bunların tamamı da yine modellik kapsamına girmektedir.

Model olabilmek için, tıpkı mankenlikte olduğu gibi belli başlı fiziksel şartları taşımak gerekir. Bunun yanı sıra fotojenik bir yüz de aranan özellikler arasındadır. Bir manken, isterse dünyanın en yakışıklı erkeği yada en güzel kadını olsun, fotoğraflarda istenilen etkiyi yaratamıyorsa tercih edilmeyecektir.

Afro Ajans, kurulduğu günden bu yana firmaların talepleri doğrultusunda ideal modellerin temini için çalışmaktadır. Firmaların yeni yüzleri ile tanışmalarında aracılık eden Afro Ajans, bünyesinde barındırdığı adayların eğitimleri ile de yakından ilgilenmektedir.

Gerekli şartları taşıdığınızı düşünüyor ve profesyonel dünyaya adım atmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Fotomodel
Devamını oku…

MANKEN

Manken denildiği zaman öncelikle podyum mankeni zihinlerde canlanmaktadır. Kendisine verilen kıyafet ve aksesuarları hakkıyla taşıyan, taşıdığı ürünün bütün özelliklerini ortaya çıkartan ve ürüne dikkat çekmeyi başaran kişilere MANKEN demekteyiz.

Afro Ajans olarak, moda çalışmalarında görevlendirilmek üzere, ihtiyaca uygun mankeni bularak, firmalarla buluşturmakta ve sektörde istihdama katkı sağlamaktayız. Ama acaba herkes manken olabilir mi?

Aslında bu sorunun cevabını elbette siz de biliyorsunuz: HAYIR. Herkes Manken olamaz. Çünkü mankenlik görüldüğü kadar basit bir iş olmamakla birlikte, sahne dünyasında kalıcı iz bırakmak isteyenlerin çok ciddi eğitimlerden geçtiği bir meslektir. Manken sadece üzerine kıyafeti geçirip podyumda yürüyen kişi değildir. Kıyafetlerin sunumunu etkili ve çarpıcı bir biçimde yapmak, her mekan da havada çalışabilmek, defilenin tüm provalarına katılmak ve talimatları eksiksiz uygulamak da mankenin görevleri arasında yer alır.

Tüm bu görevlerin bilincinde olmanın yanı sıra, manken olmak için belirli fiziksel kriterleri de taşıyor olmak gerekir. Örneğin kadınlarda 1.70 erkeklerde ise 1.80 minimum boy koşulunu karşılıyor olmak ve iyi bir görünüme sahip olmak öncelikle şartlardan biridir. Diğer şartlar ise hitap edilecek kesime göre değişiklik gösterebilir. Zira bazı firmalar çocuk manken isterken, bazıları da büyük beden manken talebinde bulunabilmektedirler. Bu tamamen sektördeki talebe göre şekillenmektedir.

Siz de gerekli şartları taşıdığınıza inanıyorsanız ve mankenlik mesleğini kendinize gelecek olarak çizmek, podyumların ışıltılı dünyasına adım atmak isterseniz, afroajans.com web sitemizdeki başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Manken ve manken ajansi
Devamını oku…